Facebook
Twitter
P (937) 295-3931     F (937) 295-2758       High School (937) 295-3342     Elementary (937) 295-2931
Schools
Calendar
</asp:HyperLink Text="Staff Directory">
Contact Us
Forms
Header Logo
Boys Track Softball Baseball Girls Track slideshow 8 slideshow 10 slideshow 12 slideshow 14 slideshow 16 slideshow 18 slideshow 22 slideshow 23 slideshow 25 slideshow 27 slideshow 29 slideshow 31 slideshow 33 slideshow 35
Top Left Corner   Top Right Corner
Band Awards

The band recieved a II rating at OMEA District XI contest.


Dorothy Geise Award - Kenleigh Ludlow


Solo and Ensemble Contest

Soloist/Ensemble Class Instrument Rating
Amanda Siwek A Piano II
Jane Bailey B Flute II
Amanda Siwek B Trumpet I
Cole Boeckman C Timpani III
Trumpet Trio - Ashley Holthaus, Nathan Holthaus, Amanda Siwek C Trumpet II
Luke Bollheimer C Snare Drum II
Justen Meyer C Alto Saxophone II
Katie Meyer C Tenor Saxophone II
Amanda Siwek C Clarinet II
Flute Trio - Jane Bailey, Andrea Holthaus, Krista Watercutter C Flute I
Ben Barhorst C Baritone I
Kenleigh Ludlow C Alto Saxophone I
Tyler Verhoff C Baritone Saxophone I

Music Awards Banquet

Band Member Award(s)
Ryan Alexander Participation
Cody Arkenburg Participation
Jane Bailey Participation, 3rd Letter
Ben Barhorst Participation, Outstanding Freshman, 1st Letter
Cole Boeckman Particpation, 2nd Letter
Luke Bollheimer Participation, 3rd Letter
Josh Frilling Participation
Erin Gehret Participation, 3rd Letter, Senior Award
Andrea Holthaus Participation, 4th Letter, Senior Award
Ashley Holthaus Participation, 2nd Letter
Nathan Holthaus Participation, Outstanding Junior, 3rd Letter
Dusty Hickerson Participation
Ryan Humphreys Participation
Alan Kiser Participation, 2nd Letter
Kenleigh Ludlow Participation, Outstanding Senior, 4th Letter, Music Booster Scholarship, Senior Award
Brian Luttmer Participation
Justen Meyer Participation
Katie Meyer Participation
Leslie Meyer Participation, 1st Letter
Kelly Seger Participation, 3rd Letter, Music Booster Scholarship, Senior Award
Amanda Siwek Participation, Outstanding Sophmore, Most Points Ever Award, Red and Black Award
Beth Timmerman Participation
Katelyn Turner Participation, 2nd Letter
Tyler Verhoff Participation, 3rd Letter
Krista Watercutter Participation, 4th Letter, Senior Award
Amanda Wehrman Participation, 2nd Letter, Most Improved
Allison Zimmerman Participation, 1st Letter
Bottom Left Corner   Bottom Right Corner
575 Greenback Road, PO Box 26 | Fort Loramie, Ohio 45845           School CMS created by eSchoolView